Volnočasové areály

Záměrem free time parku je nabídnout komplexní řešení pro streetové a adrenalinové sporty a vytvořit místo setkání lidí s podobným životním stylem.

Konstrukční a revizní společnost Zabloudil, Xtrem s.r.o. je předním dodavatelem lanových center a parků, lezeckých stěn, sportovních areálů a dětských hřišť pro Českou republiku. Tento systém organizace stanovující bezpečnost provozu, stav provozního materiálu a profesní způsobilost instruktorů se nazývá Xtrem.
 
Jakožto profesionálové s velkým množstvím zkušeností s konstrukcí vám rádi postavíme lanové centrum dle vašich představ. Kontaktujte nás.


Využití sportovních volnočasových areálů

Sportovní freetime parky jsou zaměřené na streetové sporty pro účely aktivního trávení volného času. Stále více mladých lidí provozuje sporty, které nevyžadují organizaci a členství v žádném oddílu, ale naopak umožňují sportovat každému z vlastní vůle a podle chuti, jednoduše a nezávisle.

Lezecká stěna a stěna na bouldering

Základem každého lezeckého centra lezecká stěna, která může být vnitřní nebo vnější. Součástí komplexu často bývá i boulderová stěna, sloužící k výcviku začínajících lezců nebo tréninku pokročilejších. Tyto konstrukce jsou ideální pro trávení volného času mládeže i dospělých, kteří rádi zdolávají překážky. 

Lanové centrum a lanový park

Lanové centra a lanové parky jsou velmi oblíbenou atrakcí, která každoročně přiláká spoustu návštěvníků. Je to systém především vysokých lanových překážek, které jsou v případě lanových center ukotveny na kůlecha a v případě lanových parků mezi stromy. 

Streetballové hřiště

Výhodou streetu je, že se hraje jen na jeden basketbalový koš a není nutný velký počet hráčů jako pro klasický basketbal. Velkým plusem je nenáročná údržba hřiště a možnost zahrát si i klasický basket na klasickém hřišti.

Fotbalové minihřiště, beachvolejbalové kurty a minigolf

Větši prostor je ideální k využití na výstavbu beachvolejbalových kurtů, minigolfu nebo fotbalového minihřiště, jež umožní hrát malý fotbal nebo in-line hokej. 

BMX park – nájezd, jumpy

Mezi bikery jsou velmi populární tzv. dirty. Jedná se o „rozjezdový kopec“ a další valy „jumpy“ různých velikostí, na kterých jezdci na speciálně upravených bicyklech vytváří náročné triky ve vzduchu. V zimní sezóně je možné tyto jumpy jednoduchou úpravou změnit na snowpark.

Skate park

Je většinou středem komplexu. To proto, že nejpočetnější skupinou využívající free time parky jsou skateboardisti, bikeři (jezdci na BMX) a in-line bruslaři. Dá se například řešit jako kombinace betonového skateparku evokujícího atmosféru ulice (bazény, schody, zábradlí, boule a streetové překážky) a dřevěného skateparku se zastřešením (bedny, zábradlí, transferové pyramidy a nájezdové plochy), umožňujícího díky zastřešení provoz i v zimě.

Ukázka vizualizace volnočasového areálu

 

Naše stavby prochází certifikací TÜV SÜD Czech s.r.o. a pravidelnou roční revizí vyplývající z norem ČSN EN 15567-1:2012 a ČSN EN 15567-2:2008

Kontaktuje nás, poradíme vám

+420 603 899 379
Máte zájem o volnočasového hřiště?

Ukázka volnočasového areálu