Umělé lezecké stěny a věže

Provádíme stavby vysokých lezecký stěn a boulderingových stěn v interiéru i exteriéru.

Konstrukční a revizní společnost Zabloudil, Xtrem s.r.o. je předním dodavatelem lanových center a parků, lezeckých stěn, sportovních areálů a dětských hřišť pro Českou republiku. Tento systém organizace stanovující bezpečnost provozu, stav provozního materiálu a profesní způsobilost instruktorů se nazývá Xtrem.

Zabloudil, Xtrem s.r.o., jakožto společnost profesionálů s velkým množstvím zkušeností s konstrukcí vám rádi postavíme lezeckou stěnu dle vašich představ. Kontaktujte nás. 


 

Lezecké stěny (vysoké a boulderingové) a věže

Lezecké stěny a věže

Boulderingové stěny se vyznačují převislými profily, technicky velmi náročnými trasami, absencí jištění (padá se do měkkého) a maximální výškou nepřesahující 4 metry. 


Vysoké lezecké stěny jsou vyšší 4 metrů, je na nich povinné jištění nad vratným bodem a jejich profil je postaven dle účelu využití (školní, komerční či závodní lezecké stěny). Lezecké stěny lze stavět v interieru (sportovní haly, tělocvičny, kryté areály) či v exterieru (hotelové zábavní parky, adrenalinové parky, v kombinaci s lanovým centrem, dobrodružná hřiště).

Lezecké stěny - konstrukce

Kostra lezecké stěny či stěny pro bouldering je tvořena kombinací ocelové a dřevěné konstrukce. Její dřevěná část je používána, pro svoje výborné pevnostní a dynamické vlastnosti, na montáž opláštění. Profil lze zhotovit z levnější překližky, či z mnohem odolnější tvarovatelné sklolaminátové desky. Osazení jistících bodů je řešeno tak, aby odpovídalo normě ČSN EN 12572 pro umělé lezecké stěny. V případě zájmu vám zajistíme také dodávku jistících pomůcek a chytů. Vzhledem k vyšší zátěži chytů na stěnách pro bouldering doporučujeme používat ke konstrukci vždy sklolaminátové desky.

 

Průběh realizace projektu stavby lezecké stěny

  • 3D vizualizace lanové stěny dle zadání
  • Vytvoření komplexní dokumentace k typu zvolené stavby
  • Zajištění kompletní dodávky a realizace stavby
  • Vyřízení případných povolení a posouzení

Jaké jsou výhody zbudování lezecké stěny?

  • otevření se pořádání teamových akcí založených na programech zážitkových agentur
  • získání atraktivního stimulantu návštěvnosti daného podniku či lokality
  • vytvoření prostoru pro využití volného času aktivní široké veřejnosti

 

Ukázka vizualizace lezecké stěny

 
 
 Naše stavby prochází certifikací TÜV SÜD Czech s.r.o. a pravidelnou roční revizí vyplývající z norem ČSN EN 15567-1:2012 a ČSN EN 15567-2:2008.

Kontaktuje nás, poradíme vám

+420 603 899 379
Máte zájem o zbudování stěny?


 

Realizace obrazem